- Zostań branżowym ekspertem, który uzywa fachowej terminologii -

Poznaj pierwszy w Polsce Słownik Terminów w Podologii Ortopedycznej

Słownik Terminów w podologii ortopedycznej

Bezpłatnie odbierz fragment Słownika

Wpisz swoje dane, a wyślemy Ci fragment Słownika oraz najważniejsze informacje.

Baza wiedzy
Usystematyzowana wiedza zebrana w jednym miejscu
Pojęcia
Objaśnienie pojęć medycznych, fizjoterapeutycznych i podologicznych
Specjaliści
130 haseł używanych przez specjalistów z branży

O autorach

Joanna Stodolna-Tukendorf

Dr n. med. Joanna Stodolna – Tukendorf jest fizjoterapeutą i kosmetologiem. Ukończyła szereg szkoleń i kursów z zakresu terapii manualnej, specjalistycznych metod fizjoterapeutycznych diagnostyki i leczenia chorób narządu ruchu oraz diagnostyki, terapii i technik korekcji wad stóp.

Szczególnie interesuje się zagadnieniami nadmiernej ruchomości stawów (hipermobilnością) i chorobami stóp (podologią ortopedyczną).

Jest autorką doniesień naukowych, rozdziału w podręczniku „Wielka Fizjoterapia” oraz „Traumatologia narządu ruchu”, tłumaczem podręczników i kursów ortopedycznej terapii manualnej. Wykłada na kursach i konferencjach fizjoterapeutycznych i podologicznych.

Zajmuje się szerzeniem wiedzy z obszaru Podologii Ortopedycznej, czego efektem jest stworzenie autorskich programów kursów organizowanych przez firmę Pro Pedis.

Jest dyrektorem merytorycznym sieci gabinetów podologicznych FootMedica.

Jerzy Stodolny

Dr n. med. Jerzy Stodolny jest lekarzem specjalizującym się w problematyce zespołów bólowych narządu ruchu, szczególnie kręgosłupa.

Oprócz szerokiej praktyki lekarskiej, zajmuje się badaniami dotyczącymi zagadnień choroby przeciążeniowej oraz towarzyszących jej zespołów bólowych kręgosłupa i narządu ruchu.

Od kilku lat szczególnie interesuje się wadami i chorobami stóp jako istotnej przyczyny przeciążeń oraz prowadzi badania w tym zakresie. W ramach współpracy firmą Pro Pedis wykłada na kursach i szkoleniach propagując zagadnienia Podologii Ortopedycznej.

Jest autorem opracowań książkowych, licznych artykułów naukowych, współautorem podręczników akademickich dla lekarzy i fizjoterapeutów oraz redaktorem naukowym tłumaczeń podręczników autorów zagranicznych w zakresie medycyny manualnej i rehabilitacji.

Przez kilkanaście lat pełnił funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Medycyny Manualnej. Prowadzi Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny Chorób Kręgosłupa i Narządu Ruchu w Busku Zdroju.

Wolisz sprawdzić fragment, czy od razu zamówisz całość?

Fragment odbierzesz w PDF natychmiast po wypełnieniu formularza. Słownik Terminów w Podologii Ortopedycznej wyślemy pod wskazany adres pocztowy.