Joanna Stodolna-Tukendorf

10 cech wkładek ortopedycznych Pro Pedis

Poznaj 10 cech wkładek ortopedycznych Pro Pedis, wykonanych w technologii Capron, które powodują, że są to wkładki korygujące.

Podczas rozmów z naszymi klientami, często pada pytanie, co oznacza, że wkładka ortopedyczna Pro Pedis jest wkładką korygującą i dlaczego nie każdą wkładkę ortopedyczną możemy nazwać wkładką korygującą.

 

  1. Wkładkę wykonujemy w trakcie jednej wizyty natychmiast po badaniu pacjenta.
  2. Wykładkę zawsze wykonujemy indywidualnie i dobieramy do problemów stopy (jak okulary).
  3. Ma na celu wprowadzenie ukierunkowanej korekcji stopy tzn. takiej, która ma na celu leczniczo zmieniać ustawienie stopy. W zależności od potrzeby wynikającej z jej badania.
  4. Jest wkładką formowaną na ciepło i utrzymującą nadany kształt po ochłodzeniu. Nie wykonujemy raz na zawsze! Można ją przeformowywać wielokrotnie, tak długo, aż uzyskamy pożądane cechy, a pacjent ją zaakceptuje.
  5. Pozwala na dowolną modyfikację twardości i elastyczności usztywnienia oraz wklejanych elementów korygujących, pelot i sztywników. Daje możliwość wprowadzenia kolejnych zmian parametrów w ramach tej samej wkładki, w miarę postępu leczenia stopy.
  6. Wykonywana z materiałów indywidualnie dopasowanych do potrzeb stopy. Stopa sportowca, robotnika, urzędniczki, eleganckiej kobiety czy stopa cukrzyka wymagają zupełnie odmiennych materiałów i parametrów wytrzymałościowych oraz wyglądu.
  7. Nie odtwarza kształtu wadliwej stopy, lecz pozwala na wynikające z badania wymodelowanie łuków lub wklejenie potrzebnych nam korekcji.
  8. W przypadku różnych wad stóp w stopie prawej i lewej pozwala na wykonanie dwóch wkładek  o różnych parametrach i przeznaczeniu, odmiennych dla każdej stopy.
  9. Jest wkładką stymulującą. Podpiera łuki stopy w sposób sprężynujący, elastyczny, aktywnie pobudzający fizjologiczne mechanizmy podpierania sklepienia, jak i korygowania podparcia I promienia.
  10. Eliminuje element sztywnego, biernego podparcia łuków stopy występujący w typowych wkładkach, który z kilku przyczyn jest  dla stopy niewłaściwy.

Po więcej wiedzy zapraszamy na naszego Facebook’a.

Joanna Stodolna-Tukendorf

Joanna Stodolna-Tukendorf

Potrzebujesz wskazówki lub porady dotyczące promocji i marketingu gabinetu podologicznego? Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Wywiad podologiczny

Udostępnij artykuł znajomym

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Dodaj komentarz

avatar
  Zapis  
Powiadom o