Picture of Joanna Stodolna-Tukendorf

Joanna Stodolna-Tukendorf

10 cech wkładek ortopedycznych Pro Pedis

Poznaj 10 cech wkładek ortopedycznych Pro Pedis, wykonanych w technologii Capron, które powodują, że są to wkładki korygujące.

Podczas rozmów z naszymi klientami, często pada pytanie, co oznacza, że wkładka ortopedyczna Pro Pedis jest wkładką korygującą i dlaczego nie każdą wkładkę ortopedyczną możemy nazwać wkładką korygującą.

 

  1. Wkładkę wykonujemy w trakcie jednej wizyty natychmiast po badaniu pacjenta.
  2. Wykładkę zawsze wykonujemy indywidualnie i dobieramy do problemów stopy (jak okulary).
  3. Ma na celu wprowadzenie ukierunkowanej korekcji stopy tzn. takiej, która ma na celu leczniczo zmieniać ustawienie stopy. W zależności od potrzeby wynikającej z jej badania.
  4. Jest wkładką formowaną na ciepło i utrzymującą nadany kształt po ochłodzeniu. Nie wykonujemy raz na zawsze! Można ją przeformowywać wielokrotnie, tak długo, aż uzyskamy pożądane cechy, a pacjent ją zaakceptuje.
  5. Pozwala na dowolną modyfikację twardości i elastyczności usztywnienia oraz wklejanych elementów korygujących, pelot i sztywników. Daje możliwość wprowadzenia kolejnych zmian parametrów w ramach tej samej wkładki, w miarę postępu leczenia stopy.
  6. Wykonywana z materiałów indywidualnie dopasowanych do potrzeb stopy. Stopa sportowca, robotnika, urzędniczki, eleganckiej kobiety czy stopa cukrzyka wymagają zupełnie odmiennych materiałów i parametrów wytrzymałościowych oraz wyglądu.
  7. Nie odtwarza kształtu wadliwej stopy, lecz pozwala na wynikające z badania wymodelowanie łuków lub wklejenie potrzebnych nam korekcji.
  8. W przypadku różnych wad stóp w stopie prawej i lewej pozwala na wykonanie dwóch wkładek  o różnych parametrach i przeznaczeniu, odmiennych dla każdej stopy.
  9. Jest wkładką stymulującą. Podpiera łuki stopy w sposób sprężynujący, elastyczny, aktywnie pobudzający fizjologiczne mechanizmy podpierania sklepienia, jak i korygowania podparcia I promienia.
  10. Eliminuje element sztywnego, biernego podparcia łuków stopy występujący w typowych wkładkach, który z kilku przyczyn jest  dla stopy niewłaściwy.

Po więcej wiedzy zapraszamy na naszego Facebook’a.

0 0 votes
OCEŃ ARTYKUŁ
Zapis
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Masz pytania? Koniecznie dodaj komentarz!x
Scroll to Top