Poznaj 10 cech wkładek ortopedycznych Pro Pedis, wykonanych w technologii Capron, które powodują, że są to wkładki korygujące.
Podczas rozmów z naszymi klientami, często pada pytanie, co oznacza, że wkładka ortopedyczna Pro Pedis jest wkładką korygującą i dlaczego nie każdą wkładkę ortopedyczną możemy nazwać wkładką korygującą.
- Wkładkę wykonujemy w trakcie jednej wizyty natychmiast po badaniu pacjenta.
- Wykładkę zawsze wykonujemy indywidualnie i dobieramy do problemów stopy (jak okulary).
- Ma na celu wprowadzenie ukierunkowanej korekcji stopy tzn. takiej, która ma na celu leczniczo zmieniać ustawienie stopy. W zależności od potrzeby wynikającej z jej badania.
- Jest wkładką formowaną na ciepło i utrzymującą nadany kształt po ochłodzeniu. Nie wykonujemy raz na zawsze! Można ją przeformowywać wielokrotnie, tak długo, aż uzyskamy pożądane cechy, a pacjent ją zaakceptuje.
- Pozwala na dowolną modyfikację twardości i elastyczności usztywnienia oraz wklejanych elementów korygujących, pelot i sztywników. Daje możliwość wprowadzenia kolejnych zmian parametrów w ramach tej samej wkładki, w miarę postępu leczenia stopy.
- Wykonywana z materiałów indywidualnie dopasowanych do potrzeb stopy. Stopa sportowca, robotnika, urzędniczki, eleganckiej kobiety czy stopa cukrzyka wymagają zupełnie odmiennych materiałów i parametrów wytrzymałościowych oraz wyglądu.
- Nie odtwarza kształtu wadliwej stopy, lecz pozwala na wynikające z badania wymodelowanie łuków lub wklejenie potrzebnych nam korekcji.
- W przypadku różnych wad stóp w stopie prawej i lewej pozwala na wykonanie dwóch wkładek o różnych parametrach i przeznaczeniu, odmiennych dla każdej stopy.
- Jest wkładką stymulującą. Podpiera łuki stopy w sposób sprężynujący, elastyczny, aktywnie pobudzający fizjologiczne mechanizmy podpierania sklepienia, jak i korygowania podparcia I promienia.
- Eliminuje element sztywnego, biernego podparcia łuków stopy występujący w typowych wkładkach, który z kilku przyczyn jest dla stopy niewłaściwy.
Po więcej wiedzy zapraszamy na naszego Facebook’a.
0
0
votes
OCEŃ ARTYKUŁ